Na srebrnym globie – Leszek Długosz
Kombinezon kosmonauty wykonany z dzianiny, z wysokimi butami.
Krzysztof Tyszkiewicz (ur. 1946 r. we Wrocławiu – zm. 2005 r.) – kostiumograf i scenograf filmowy. Pracował m.in. przy produkcjach „Na srebrnym globie”, „Drzewa”, „Zabicie ciotki” oraz „Fort 13”..
Leszek Długosz – literat i kompozytor związany z filmem od lat 70. W latach 1964 – 1966 studiował na Wydziale Aktorskim w PWST w Krakowie, gdzie związał się z kabaretem „Piwnica Pod Baranami”. Po opuszczeniu grupy występował z własnymi recitalami w całej Polsce. Pierwsze role odegrał w filmach Andrzeja Żuławskiego m.in. jako dowódca armii w „Trzeciej części nocy” (1971 r.). Pojawił się także w serialu wojennym „Trzecia granica” (W. Solarz, 1976 r.).
W filmie „Na srebrnym globie” zagrał Tomasza.
Andrzej Żuławski (ur. 1940 r. we Lwowie) – polski reżyser filmowy, pisarz, scenarzysta i aktor. Młodość spędził we Francji, gdzie studiował filozofię na Sorbonie. Był asystentem Andrzeja Wajdy przy „Samsonie” (1961 r.) i „Miłości dwudziestolatków” (1962 r.). Zrealizowany przez niego samodzielnie film fabularny „Trzecia część nocy” (1971 r.) był adaptacją opowiadania jego ojca. W swojej twórczości znany jest z umiejętności wplatania elementów fantastyki. Fabuły dotyczą często tematu opętania i rozpadu osobowości („Opętanie”, 1981 r.; „Szamanka”,1996 r.). Andrzej Żuławski jest także autorem utworów poetyckich i powieści, m.in. „Lity bór” i „Ogród miłosny”. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).
Wojciech Jerzy Has (1925 – 2000) – wybitny reżyser filmowy i scenarzysta. Jego twórczość wyróżnia się umiejętnością podejmowania różnorodnych tematów. W swym pełnometrażowym debiucie („Pętla”, 1957) ukazał dylematy młodego alkoholika, obsadzając w głównej roli Gustawa Holoubka. Wykorzystując tematykę rozliczeń z II wojną światową w „Jak być kochaną” (1962), nawiązał do nurtu polskiej szkoły filmowej. Jego najbardziej znana baśń kostiumowa „Rękopis znaleziony w Saragossie” (1964) do dziś urzeka widzów na całym świecie. Wojciech Jerzy Has często wykorzystywał motyw podróży i szalonych przygód, czerpiąc inspiracje z dzieł literackich. W 2014 roku został patronem studia w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.