Deklaracja dostępności
Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.wffwroclaw.pl
Data publikacji strony internetowej: 2014.04.10
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025.03.20
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- filmy i inne materiały video nie posiadają napisów (lub innych wymaganych elementów)
- pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostatecznie dostępne
- powody wyłączenia: dokumenty, filmy i inne materiały video zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej
Wszystkie wymienione wyłączenia będą sukcesywnie usuwane.
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- Możliwość wyboru pomiędzy wersją pozytywową (wersja z jasnym tłem) i negatywową
- Możliwość zmiany rozmiaru tekstu
- Na wszystkich stronach serwisu internetowego utrzymywany jest duży kontrast pomiędzy kolorem tła i tekstu oraz czytelna czcionka kroju szerokiego.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025.03.20
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Alicja Musialska, a.musialska@wffwroclaw.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Instytucja powinna zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, CeTA niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, CeTA może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy instytucja odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Wejście
Budynek WFF posiada 4 wejścia: główne z całodobową portiernią (2 schody, brak podjazdu); boczne (2 schody, brak podjazdu); od parkingu oraz od tarasu – oba przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Winda
W budynku znajdują się 2 windy: osobowa i osobowo-towarowa – obie nieprzystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową.
Toalety
Dla osób z niepełnosprawnością ruchową dostępna jest przestrzeń parteru, w której znajdują się w pełni przystosowane toalety.
Dodatkowe informacje
Budynek wyposażony jest w system kontroli dostępu, co osobie nieupoważnionej uniemożliwia poruszanie się po budynku, z wyjątkiem holu głównego i korytarzy na 1. piętrze.
Nasz zespół zapewnia wsparcie w poruszaniu się po budynku.
Wytwórnia nie posiada swojego parkingu, korzysta z terenu Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. Nie ma na nim miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym i przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, informacji głosowych, schodołazu, pochylni, oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.